Recenzie hotelov Južné Tirolsko

Cestopisy

Taliansko – južné pobrežie Sardínie – čarovný ostrov plný zelene a bielych pláží – recenzie hotelov a letovísk

Sardínia - tento taliansky ostrov ma milo prekvapil zeleňou, krásnymi borovicovými hájmi, mnohých kvitnúcimi kríkmi, kŕdľami ružových plameniakov, priestrannými plážami s bielym pieskom, ale aj menšími zátokami s pieskom alebo okruhliakmi, čistým morom, vynikajúcim jedlom a vysokou úrovňou služieb vo väčšine komplexov, ktoré sme navštívili. Niekedy sa mu hovorí, a myslím, že právom, "smaragdový klenot Stredomoria". V čase od 15. do 19. 6. 2014, kedy som na ostrov vycestovala s CK SARDEGNA TRAVEL, bolo na južnom pobreží krásne teplo. More bolo chladnejšie v oblasti okolo mesta Pula, teda juhozápadne od Cagliari, východne od Cagliari bolo trocha teplejšie. Kúpať sa v ňom dalo. Voda bola všade krásne čistá.

Autor: Sylva Petrová, 18. 6. 2015

Taliansko – lyžovanie v Monte Bondone – recenzia hotelov a letovísk z lyžiarskej dovolenky

Ako nadšená lyžiarka a snowboardistka som s veľkou radosťou uvítala možnosť zakončit zimnú sezónu týždenným pobytom v Talianských Alpách. A tak som v marci 2012 prijala jedinečnú ponuku cestovnej kancelárie Nev-dama a zúčastnila sa cesty do lyžiarskeho strediska Monte Bondone, kde sme navštívili niekoľko ubytovacích kapacít.

Autor: Petra Horká, 11. 12. 2014

Taliansko – Aprica – recenzia lyžiarskeho strediska a hotela Italia ***

Vo februári 2011 som vycestovala s CK Mile do talianskeho lyžiarskeho strediska Aprica, ktoré je pre Čechov jedným z najobľúbenejších. Jednalo sa o kratší termín, 8.–13. 2. 2011, tzn. 4denné lyžovanie a 3 noci v hoteli. Aktívny oddych na čerstvom alpskom vzduchu ma veľmi lákal a musím povedať, že som si lyžovanie úplne vychutnala a užila.

Autor: Kristýna Himlová, 5. 3. 2014

Taliansko Ischia - jar na Ischii, cestopis a recenzia hotela Punta Imperatore

Prijala som pozvanie od cestovnej kancelárie Monatour na poznávací zájazd „Jar na Ischii“ v termíne 14. 4. 2011 – 19. 4. 2011. Už dlhšiu dobu ma lákal tento ostrov, nazvaný tiež Perlou stredomoria s úžasnou flórou, termálnymi prameňmi, bohatou históriou a temperamentnými ostrovanmi. A tak som sa plná očakávania vydala na cestu. A neľutujem…

Autor: Simona Svobodová, 17. 12. 2012

Taliansko, Sorrento a Malta - recenzia hotelov

Koncom apríla 2009 som využila zaujímavej ponuky CK Time Travel a zúčastnila sa študijnej cesty do Talianska a Malty, z ktorej som pripravila túto recenziu hotelov, navštívených miest a letovísk.

Autor: Pavla Outulná, 28. 2. 2010