Recenzie hotelov Hurghada

Cestopisy

Egypt – Marsa Alam a plavba po Níle – recenzie hotelov a cestopis

V apríli 2013 som využila ponuku CK Blue Style a zúčastnila sa poznávacieho zájazdu do Egypta, do oblasti Marsa Alam s trojdňovou plavbou po Níle. Keďže sa jednalo o poznávací zájazd, navštívili sme najznámejšie pamiatky v Marsa Alam, ako je chrám Philae v Asuáne, majestátne chrámy v Kom Ombo, chrám v Edfu, Údolie kráľov neďaleko Luxoru, Memnonové kolosy a alabastrové dielne. V neposlednom rade aj chrámy v Karnaku a Luxore.

Autor: Bc. Veronika Ederová, 10. 3. 2014

Egypt – Marsa Alam a Hurghada – recenzie hotelov

Vo februári 2012 som využila ponuku CK Čedok a odletela do Egypta za účelom preskúmania turisticky obľúbených letovísk Hurghada a Marsa Alam. Let z Prahy do Hurghady trval cca 3 hodiny a 45 min, naspäť 4,5 hodiny. Transfer do oblasti Marsa Alam trval 3,5 hodiny. Avšak klienti ubytovaní v oblasti Marsa Alam lietajú na letisko priamo do Marsa Alam.

Autor: Kristýna Himlová, 28. 11. 2013

Egypt, Taba - recenzia hotela Intercontinental - luxusná pobytová dovolenka

Do Taby, jedného z najluxusnejších letovísk v Egypte - s vysokou úrovňou služieb, som vycestovala v septembri 2008 a ubytovala sa v hoteli Intercontinental, o ktorom som pre vás pripravila túto recenziu.

Autor: Radka Uherčíková, 23. 11. 2009

Egypt - Sharm El Sheikh, Taba a Káhira - recenzie hotelov

Egypt ma vždy lákal, a to nie len jeho história a pamiatky, ale tiež Červené more, ktoré obmýva hlavne východné brehy Egypta. Vďaka ponuke od cestovnej kancelárie Siam Travel som sa mohla do Egypta konečne pozrieť, v termíne od 24. septembra do 2. októbra 2008. A práve z tejto mojej „služobnej dovolenky“ som pre vás pripravila nasledujúcu recenziu. Dovoľte mi, aby som vám trochu priblížila túto mystickú krajinu tak, ako som ju na jeseň v roku 2008 mala možnosť spoznať ja.

Autor: Helena Naimanová, 20. 10. 2009

Egypt - Hurghada, Luxor, Káhira a pyramídy v Gize

Egypt je zem plná bohov a bohýň, slnka a úsmevov. Ponuka štúdijnej cesty k nám do agentúry prišla od CK Medina Tours. Tentokrát išlo o pobytový zájazd do turisticky hojne vyhľadávaného letoviska egyptskej Hurghady v kombinácii s poznávacou cestou po egyptských pamiatkach. Ako som se dozvedela, Hurghada vznikla iba pred 25 rokmi z malej rybárskej dedinky, na africkom pobreží Červeného mora. Toto, dnes už rozrastené a rozľahlé letovisko je vzdialené asi 550 km od hlavného mesta Káhiry. Hurghadu tvoria 3 centrá, staré - Dahar, nové - Zalkala a Resort Street.

Autor: Petra Antalová, Jiří Blažej, 20. 12. 2007